יום רביעי, 25 במאי 2011

איך להצליח בבגרות בפיסיקה - חלק א'

פיסיקה הוא מקצוע לא פשוט וחלק אומרים שהוא קשה אבל זה הכל עניין של נקודת מבט ומה שבראש. הרי אם חושבים שמקצוע הוא קל הוא באמת יהיה קל אבל אם חושבים שמקצוע קשה ומתייאשים אז הוא בחיים לא יהיה קל. פיסיקה זה מקצוע כמו מתמטיקה רק שדורש קצת יותר מחשבה והבנה של התרגיל ויישום משוואת נכון.

אז איך לומדים לבגרות בפיסיקה?

פיסיקה זה מקצוע שיש בו נוסחאות שלא צריך לזכור בעל פה- בשביל זה יש דף נוסחאות. הדבר היחיד שכן צריך לדעת הוא מתי להשתמש בנוסחאות ואיך. זוהי יכולת שמשיגים רק לאחר למידה ותרגול של החומר. עברו על כל החומר שיש לכם במחברת ואם אין לכם חומר במחברת כי לא השקעתם כל השנה אתם יכולים להשלים מחברים או פשוט להשתמש באתרי עזר כמו אתר אל"פ או interlect אני אישית גם למדתי מהם והם מסבירים את החומר בצורה ממש טובה! לאחר שלמדתם פרק אחד מהאתרים או מהמחברת גשו לתרגילי בגרויות ופתרו את כולם- כן את כולם , כי ככה אתם תראו מלא סוגים של שאלות ותדעו איך לגשת לשאלה , כי בפיסיקה יש אין סוף שאלות ותרגילים שהם יכולים להביא בבגרות.


אחרי שלמדתם את החומר ותרגלתם כל פרק ( בהתחשב בכך שעשיתם את זה עם תכנון זמנים נכון ולא נאלצתם לחרוש יומיים לפני הבגרות – כי זה ממש לא עוזר ) אתם צריכים פשוט להירגע ולהגיד לעצמכם שאתם מסוגלים לעשות את זה וככה זה יהיה – כי הכל בראש, תאמינו לי.


אני גם בטוחה שלאחר שפתרתם את כל הבגרויות , נושא אחרי נושא, אתם הבנתם את הרעיון של התרגילים וראיתם שיש די הרבה סוגים של תרגילים אבל בכולם פועלים על אותו עיקרון והוא הבנת התרגיל ותכלס להבין מה התרגיל רוצה ממך, ואם לא הבנתם בפעם הראשונה תקראו שוב – שורה ,שורה עד שתבינו כי זה רק עניין של הבנה וכתיבת נוסחאות מתאימות.

כדי לדעת איך לפתור את הבגרות בפיסיקה קראו את חלק ב' של מדריך זה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.